Naša ponuka / produktov

Kachľové pece - Murované pece omietané - Fínske pece

Aby bola pec efektívna, mala by odovzdať čo najviac tepla a spotrebovať minimum paliva. Samozrejme pri zachovani funkčnej a estetickej stránky. Pri výbere pece je treba dbať na vhodnosť typu pece do daného priestoru. Je to neľahká úloha aj pre odborníka, pretože treba zohľadniť množstvo faktorov. Kvalitne spracovaná pec v sebe spája účinnosť, účel, krásu a bezpečnosť.

Každá pec je umeleckým dielom zakomponovaným do interiéru a postavená na mieru. Správne nadimenzovaná pec ušetrí majiteľom peniaze a životné prostredie. Pec môže byť postavená z tehál, kachlíc, omietanych kachlíc, kameňa a podobne. Následne môže byť omietaná buď hlinenou či kachliarskou omietkou, pričom omietaná môže byť celá pec alebo len určité časti pece. Stavba pecí vyžaduje vysoko odbornú montáž. Pravidelne potrebuje údržbu, kontrolu a čistenie. Je náročná na kvalitu paliva, drevo musí byť suché.

Poskytuje zdravé sálavé teplo, vnáša príjemnú tepelnú pohodu. Predstavuje jedno z najzdravších a najúspornejších vykurovaní. Pec je možné variovať podľa tvaru, veľkosti aj výkonu teda "na mieru". Ideálne riešenie na vykurovanie do trvale obývaných priestorov.