Ponuka / služieb

Služby

  • Stavba pecí na mieru
  • Prestavba kachľových pecí
  • Stavba kachľových pecí
  • Stavba inteligentných krbov
  • Obstavba krbových vložiek
  • Teplovodné vykurovanie
  • Teplovzdušné vykurovanie
  • Návrh a Vizualizácia
  • Poradenstvo

Stavba murovanej pece na mieru

Z technického hľadiska je to najnáročnejší a veľmi nákladný spôsob stavby pece. Výsledkom je originál, ktorý vyžaruje príjemné pomaly sálavé zdravé teplo s dlhým intervalom prikladania; u veľmi ťažkých pecí až niekoľko hodín. Hlinou omietaná stavaná pec je ideálnym riešením do trvalo obývaných priestorov. Je to ekologická a zdraviu prospešná stavba, ktorá nespôsobuje alergie.

Prestavba starej kachľovej pece

Kachľová pec bola donedávna najzaužívanejším typom vykurovacieho telesa. Kachľová pec vyžaduje pravidelnú údržbu. Ponúkame Vám prestavbu starých kachľových pecí z pôvodných kachlíc. Kachľová pec je postavená z nosných tvarovaných kachlíc. V prípade jednoduchého poškodenia vieme kachlice renovovať. Odmenou pre majiteľa je krásna väčšinou bohato zdobená pec s nádychom histórie.

Obstavba inteligentnej krbovej vložky

Samotná obstavba jednoduchej krbovej vložky trvá približne 3-5 dní. V prípade zložitejších technických riešení aj dlhšie. Jedným z najnáročnejších je obstavba inteligentnej krbovej vložky so samostaným prívodom vzduchu na spaľovanie. Inteligentný krb má automaticky riadené spaľovanie termostatom a elektronicky riadenou klapkou. Je však náročná na kvalitu komína.

Teplovodné vykurovanie a ohrev vody

Zabudovaním tepelného výmenníka do vašej pece, sporáka alebo krbu získate ďalšie funkcie. Zariadenie môže slúžiť na ohrev úžitkovej vody, na ohrev vody ako média pre centrálne vykurovanie. Teplovodné kozubové vložky dávajú časť svojho výkonu do ohrevu vody, zvyšok je teplovzdušný. Teplú vodu možno dopraviť ďalej ako teplý vzduch, zároveň ju možno uskladniť.

Teplovzdušné vykurovanie

Je to najčastejší spôsob vykurovania. Často sa využíva ako doplnkové vykurovanie do trvale obývaných priestorov. Teplovzdušné vykurovanie je vhodné na vykurovanie podchladených budov, chát ,chalúp. Najväčšou výhodou je rýchly nábeh vykurovacieho telesa. Nevýhodou je však nerovnomerné rozloženie tepla v miestnosti. Ďalšou nevýhodou je rýchle ochladenie miestností po vyhasnutí ohniska.

Návrh a Vizualizácia

Ešte pred začiatkom samotnej stavby diela je potrebné vytvoriť návrh a vizualizáciu ktorá je neodďeliteľnou súčasťou väčšiny našich diel. Naše diela sú zväčša umelecko-remeslným originálom tvoreným na mieru do daného priestoru pre konkrétneho majiteľa. Pre dokonalú predstavu budúceho diela vieme majiteľom vytvoriť jednoduchý návrh až realistickú vizualizáciu pece, krbu, sporáku alebo zostavy.

Poradenstvo

V každom zariadení prebieha iný proces horenia z čoho vyplíva spôsob prikladania a kúrenia. My vás naučíme ako správne používať a udržiavať práve ten váš krb, sporák alebo piecku,poradíme vám ako si správne vybrať piecku ,krb do vášho domu, chaty, chalupy.